Doświadczenie z jajkiem

Na zajęciach omawiany był temat przyjaźni. Jajko na dnie symbolizowało osobę smutną, mającą problem. Wsypana do szklanki sól była symbolem wsparcia, czego skutkiem było wypłynięcie jajka na powierzchnię wody. Temat poddany został dyskusji w dalszej części zajęć, która zakończyła się stwierdzeniem, że dobrze jest mieć przyjaciela

 

 

Kalkowanie

Na zajęciach dzieci rozwijały motorykę małą poprzez kalkowanie obrazków z wykorzystaniem kalki kreślarskiej. Zajęcie bardzo się spodobało, a do dalszej pracy wykorzystaliśmy papier śniadaniowy.

 

PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 2023

 

Jak w roku poprzednim nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL się do DRZEWA, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

 

 

 

Ogólnopolski program edukacyjny Zdrowo i Sportowo

 

W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Zdrowo i Sportowo, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat roli i wagi aktywności fizycznej, odpowiedniego odżywiania i odpoczynku.

 

 

 

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Idea tego dnia zaczerpnięta została z książki „Kropka” Petera H.Reynolds’a. Jest to historia o dziewczynce Vashti i o tym, dokąd może doprowadzić pomysłowość i wyobraźnia. Ananaski ze zwykłej kropki też wyczarowały piękne rysunki.

 

 

 

Poznajemy i nazywamy emocje

 

 

 

Jagódki robią dekoracje do naszej sali.